A hajritkulás férfiakat és nőket is érinthet
A kopaszodás férfiakat és nÅ‘ket egyaránt érinthet, ám mindenkinél más korban kezdÅ‘dik el ez a folyamat. A háttérben genetikai tényezÅ‘k éppen úgy állhatnak, mint valamilyen, szervezetet érintÅ‘ gyulladás, hormonális eltérések, esetleg a pajzsmirigy működésének zavara. Ahogyan azonban ritkulni kezd a haj, sokakban felmerül a kérdés, hogy mit is lehetne tenni a kopaszodás megállÃtásáért, illetve a már elvesztett haj pótlásáért. A tudomány eredményeit a szépség szolgálatába állÃtva ma már minden lehetÅ‘ség meg van arra, hogy újra dús hajkoronának örvendhessenek a kopaszodástól szenvedÅ‘k. A hajbeültetés segÃtségével visszakaphatják önbizalmukat, és a korábbinál ellenállóbb szerkezetű hajnak örvendhetnek a jövÅ‘ben a kopaszodással küzdÅ‘k.
Mivel a kopaszodás során ritkábban fordul elÅ‘ a teljes hajállomány kihullása, Ãgy a hajbeültetés azon a tényen alapul, hogy a többnyire a fej hátsó részén megmaradó haj alkalmas az átültetésre, vagyis a donor területrÅ‘l átültethetÅ‘ek a hajtüszÅ‘ egységek (graftok) a kopaszodással érintett fejterületre. A hajbeültetés nagy elÅ‘nye, hogy a megfelelÅ‘ szakember a hajvonalat rendkÃvül szépen alakÃthatja, igény szerint akár lejjebb is viheti a magas homlok eltüntetése érdekében.
A vonzó és fiatalos megjelenés napjainkban az élet minden területén kifizetÅ‘dÅ‘, nem mindegy tehát, hogy mit és hogyan teszünk külsÅ‘nk alakÃtásáért. Bár a kor és a szervezet működése rányomhatják bélyegüket arra, mit látunk a tükörben, de az orvostudomány által elért eredményeknek köszönhetÅ‘en éveket fiatalodhatunk. A fejlÅ‘dés e téren sem áll meg, és érdemes kihasználni azokat a lehetÅ‘ségeket, amelyekkel elérhetÅ‘ kÃvánt megjelenés.